Programa

11:00 h. Praza Maior/Castra (Carril dos Fornos) Apertura do Castra de Lvcvs Augusti e do Macellvm

11:15 h. Cantiño de Nemesio Cobreros Presentación da Pedra Fermosa Campamento Trebas Galaicas

11:30 h. Praza da Constitución Obradoiro de elaboración de xabóns III Campamento Pax Romana

11:45 h. Praza de Santo Domingo A fragva Campamento Cohors Urbanae

11:50 h. Ordine Mvtatio Instrucción e táctica militar Campamento Cohors III Lucensium

12:00 h. Praza de Santa María Mvnvs atléticaArs Dimicandi

12:15 h. Castra de Lvcvs Avgvsti (Carril dos Fornos Avgvrios e avspicios novo campamento. Ceremonia realizada pola asociación cvltvral Lancieneses de AstorgaCampamento de Caetra Lvcensivm

12:20 h. Praza da ConstituciónOficina monetaris (acvñación)Campamento de Pax Romana

12:30 h. Praza Maior e polas rvas da cidade Bestas do Tártaro

12:35 h. Castra de Lvcvs Avgvsti (Carril dos Fornos) Obradoiro de coiroCampamento de Lvgdvnum

12:40 h. Fondo da Praza Maior Ataqve galaico a vnha patrvlla pretoriana Mercenarios Galaicos Trebas Galaicas e Gvardia Pretoriana

12:45 h. Praza do Campo Pvgnae Philosophicae. Jvan Casaveteiro

12:50 h. Castra de Lvcvs Avgvsti (Carril dos Fornos) Obradoiros de cerámica Campamento de Terra Cópora

13:00 h. Fondo da Praza Maior (diante da estatva dos fvndadores da cidade) Nomeamento de Civitas Honoris e recepción das tropas e lexións estranxeiras

13:05 h. Praza de Santa María Insanvs circvs Achádego

13:10 h. Xardíns Mvseo Provincial Roman Feminae Campamento Asemblearias de Lvcvs Avgvsti

13:15 h. Praza Maior (Macellvm) Baile do solsticio Habelas hainas

13:30 h. Praza de Anxo Fernández Gómez Ritval de consagración do templo de Ara Roma polos Avgvres Campamento de Ara Roma

13:45 h. Praza Maior Favno

14:30 h. Praza do Campo Castelo e polas rvas da cidade Tambores de Braga

15:00 h. Polas rvas da cidade Taranis na rva

16:30 h. Castra de Lvcvs Avgvsti (Carril dos Fornos)Elaboración olería castrexa Campamento de Tir Na N´og

16:45 h. Qviosco da Praza Maior Nascitvrvs

16:50 h. Praza da Soidade Ditirambos en honor a Baco

17:00 h. Praza de Santa María (escaleiras) A tvrbia historia de Clavdio e Mesalina Hipócrita teatro

17:15 h. Castra de Lvcvs Avgvsti(Carril dos Fornos)Obradoiros de cerámica dCampamento e Terra Cópora

17:30 h. Praza de Santa María Heroes de Troya

17:45 h. Praza de San Marcos Lvdvs Caetra Caetra Lvcensivm

17:50 h. Rva Soto Freire A palloza viva Campamento de Castronela

18:00 h. Explanada Pavillón Mvnicipal Circvs romano Espectácvlo con entrada

18:10 h. astra de Lvcvs Avgvsti(Carril dos Fornos)Elaboración de perfvmes romanos Campamento de Tir Na N´og

18:15 h. Castra de Lvcvs Avgvsti (Carril dos Fornos) Exposición plantas medicinais galaicas Campamento de clan de Breogán

18:20 h. Cantiño de Nemesio Cobreros Asalto ao monte Medvlio Campamento de Trebas Galaicas con Mercenarios Galaicos e Gvardia Pretoriana

18:35 h. Praza de Santa María Mvnvs atlética Ars Dimicandi

18:45 h. Praza Maior Ordine Mvtatio Formacións de combate Campamento Cohors III Lvcensivm Dimicandi / Vestais de Lvcvs Avgvsti / Senatvs de Lvcvs Avgvsti / Federación de Tropas y Legiones de Carthago Nova / Asemblearias de Lvcvs Avgvsti / Ara Roma /Pax Romana /Civitas Lvcensis / Terra Copora /Cohors Prima Gallica / Oenach / GverrasCántabras/ Lvgdvnvm e Son de Llvgh / Tig Na N´og / Civitas Limicorvm / Castronela / Clan de Breogán / Lvporvm Celtiberae / Astvres de Carabanzo / Trebas Galaicas / Caballería Lvsitania / Lakverter Íbera / Celticve de Carthago Nova / Gverreros Vxama / Honderos de Baleares/ Mercenarios Íberos de Carthago Nova / Mercenarios Galaicos

21:15 h. Ronda da Mvralla (A Mosqveira) Pvgnae philosophicae Jvan Casaveteiro

21:30 h. Qviosco da Praza Maior Vodas romanas

21:45 h. Praza Maior e polas rvas da cidade Bestas do Tártaro

22:00 h. Rva Armanyá A profetisa Nova escena teatro

22:15 h. Praza de Anxo Fernández Gómez Sacrificio en honor a Ivpiter,Ivno, Minerva e Apolo Campamento Ara Roma

22:30 h. Praza de San Marcos Enterramento pretoriano caído Campamento Gvardia Pretoriana con Vestais de Lvcvs Avgvsti e Senado de Lvcvs Avgvsti

22:45 h. Praza do Campo Castelo e polas rvas da cidade SvbVmbra

23:00 h. Praza de San MarcosMvnvs gladiatoria Ars Dimicandi

23:15 h. Porta Miñá Vodas celtas

23:30 h. Praza da Horta do Seminario Enterramento mercenario axvstizado no harpastvm Campamento Mercenarios Galaicos

23:45 h. Praza da Soidade e polas rvas da cidade Correlvme

00:00 h. Parqve Rosalía de Castro Qveima da Moenivm

00:15 h. Praza do Campo Castelo e polas rvas da cidade Vtricvlarivm

00:30 h. Praza Maior (diante do Concello) Lenda

00:45 h. Praza da Horta do Seminario e polas rvas da cidade Desfile Emérita Antiqva

01:00 h. Praza de Santa María Espectácvlo final Lenda

01:15 h. Praza Maior e polas rvas da cidade Desfile de fachos Cohors III Lvcensivm

01:20 h. Praza do Campo Castelo Favno

01:30 h. Fondo da Praza Maior e polas rvas da cidade SvbVmbra

01:45 h. Qviosco da Praza Maior Venda de escravos

02:00 h. Praza de Santa María Qveiman e Povsa presentan Milson´s

22:00 a 02:00 h. Polas rvas da cidade Animación na rva

Programa Completo Arde Lucus 2017



Descargar